Sports and TV live stream


usagoals, usagoals.com, usagoals tv is now back as usagoals.nu

So Please bookmark us.

Live Streaming is a key driver for customer acquisition. USAGoals streams over 50,000 live events every year. Highlights include Masters Series Tennis tournaments and matches from top domestic Soccer leagues around the world. Add in a comprehensive Live Streaming service Cable and Satellite TV Channels, and USAgoals is the place for all of Soccer and television live stream. Make sure you are using Google Chrome or Firefox Browser as this software is tested to be best working with our stream offer. You will not need to download or install any other software to watch your favorite sports or TV show online using Chrome or Firefox. Our streaming are working on all devices like PC, notebook, tablet and mobile.

Live Video

06:00TVEurosport
06:00TVEurosport 2
02:00ITF TourITF Australia F5 (Grills/Puttergill - Barclay/Ma)
03:00ITF TourITF Tour Cairns (Destanee Aiava - Isabella Bozicevic)
03:00ITF TourITF Tour Cairns (Tammi Patterson - Sara Tomic)
03:45BadmintonBWF World Tour - Indonesia Masters (Irfan Fadhilah/Pia Zebadiah Bernadeth - Li-Wei Po/)
03:45BadmintonBWF World Tour - Indonesia Masters (Su Yu Chen v Bening Sri Rahayu)
04:45Russia League ProIzumrud Berdsk vs Altai Barnaul
05:00WTA TourWTA Seoul
05:30WTA TourWTA Tokyo
05:30WTA TourWTA Tokyo
06:01OFC Championship U16Tahiti U16 vs New Zealand U16
06:01OFC Championship U16Tahiti U16 vs New Zealand U16
06:01Kazakhstan Championship U20Barys U20 vs Altai-Torpedo U20
06:01ATP ChallengerATP Challenger Kaohsiung
06:01ATP ChallengerATP Challenger Kaohsiung
06:01ATP ChallengerATP Challenger Kaohsiung
06:01ATP ChallengerATP Challenger Kaohsiung
06:01ATP ChallengerUchiyama - Kavcic (ATP Challenger Kaohsiung)
06:01ATP ChallengerUchiyama - Kavcic (ATP Challenger Kaohsiung)
06:01Table TennisMoscow Championship (Andrey Ovchinnikov - Felix Kaplan)
06:01BadmintonBWF World Tour - China Open (Kurumi Yonao/Naoko Fukuman - Yu Xiaohan/Tang Jinhu)
06:01BadmintonBWF World Tour - China Open (Yaqiong Huang/Si Wei Zheng - Liu Ying Goh/Chan Pen)
06:01Asian Cup WomenJapan (Women) vs Vietnam (Women)
06:01Siberia and Far East Cup WomenYenisei II (Women) vs Om-SibGuor (Women)
06:05ATP ChallengerLawson / Li - Sa. Ratiwatana / So. Ratiwatana (ATP Challenger Kaohsiung)
06:05ATP ChallengerLawson / Li - Sa. Ratiwatana / So. Ratiwatana (ATP Challenger Kaohsiung)
06:15Asian CupSaudi Arabia vs Mongolia
06:45WTA TourA. Pavlyuchenkova - Garcia (WTA Tokyo)
06:45WTA TourA. Pavlyuchenkova - Garcia (WTA Tokyo)
06:45WTA TourA. Pavlyuchenkova - Garcia (WTA Tokyo)
06:45WTA TourA. Pavlyuchenkova - Garcia (WTA Tokyo)
06:45WTA TourA. Pavlyuchenkova - Garcia (WTA Tokyo)
06:45WTA TourA. Pavlyuchenkova - Garcia (WTA Tokyo)
06:45WTA TourKumkhum - Bertens (WTA Seoul)
06:45WTA TourKumkhum - Bertens (WTA Seoul)
06:45WTA TourKumkhum - Bertens (WTA Seoul)
06:45WTA TourKumkhum - Bertens (WTA Seoul)
06:45WTA TourKumkhum - Bertens (WTA Seoul)
06:45WTA TourKumkhum - Bertens (WTA Seoul)
06:50WTA TourKobori / Shimizu - Kato / Ninomiya (WTA Tokyo)
07:00WTA TourLisicki - Putintseva (WTA Guangzhou)
07:00WTA TourWTA Guangzhou
07:00WTA TourWTA Guangzhou
07:00Asia Championship U16 WomenIndia U16 W vs Pakistan U16 W
07:00Asia Championship U16 WomenIndia U16 W vs Pakistan U16 W
07:00FootballBangladesh vs Lebanon
07:00Russia League ProBelye Ldiny vs Centrovie Kulturologi
07:00Russia League ProSiniye Tigry vs Kalinin Front
07:00Russia League ProLokomotiv Novosibirsk vs Cristall Krasnoyarsk
07:30Asia Championship U16 WomenBangladesh U16 W vs Lebanon U16 W
07:30Asia Championship U16 WomenBangladesh U16 W vs Lebanon U16 W
07:30Table TennisTT Cup
07:30Table TennisTT Cup
07:30Table TennisTT Cup
07:30Table TennisTT Cup
07:30Table TennisTT Cup
07:30Table TennisTT Cup
07:40WTA TourZidansek - Tomljanovic (WTA Seoul)
07:40ATP ChallengerGunneswaran - Rodionov (ATP Challenger Kaohsiung)
07:40ATP ChallengerSoeda - Sugita (ATP Challenger Kaohsiung)
07:40ATP ChallengerSoeda - Sugita (ATP Challenger Kaohsiung)
07:45Asia Championship U16 WomenMyanmar U16 W vs Malaysia U16 W
07:45Asia Championship U16 WomenMyanmar U16 W vs Malaysia U16 W

Today's Events

08:00WTA TourAdamczak / Moore - Xun / Zhu (WTA Guangzhou)
08:00Table TennisArmenia Cup
08:00Volleyball Russian Cup WomenOlympus Novosibirsk W vs Angara I. W
08:00Volleyball Russian Cup WomenOmsk W vs Yenisey II W
08:00Volleyball Russian Cup WomenSakhalin W vs Yenisey W
08:00Volleyball Russian Cup WomenTyumen W vs Primorochka W
08:15WTA TourMuguruza - Riske (WTA Tokyo)
08:15WTA TourOstapenko - Arruabarrena (WTA Seoul)
08:15Table TennisITF Men Challenger
08:30WTA TourGuo / Thombare - Han / Zhang (WTA Guangzhou)
08:30WTA TourNara / Ozaki - Bencic / A. Pavlyuchenkova (WTA Tokyo)
08:30WTA TourZheng - Ferro (WTA Guangzhou)
08:50WTA TourVoegele - Hsieh (WTA Seoul)
09:00WTA TourNg / Zheng - Jiang / Tang (WTA Guangzhou)
09:00Asia Championship U16 WomenAustralia U16 W vs Indonesia U16 W
09:00ATP ChallengerNeuchrist - Ramanathan (ATP Challenger Kaohsiung)
09:00ATP ChallengerYang - Schnur (ATP Challenger Kaohsiung)
09:00Table Tennis2018 European Championship
09:00Table TennisMaster Tour TT
09:30WTA TourBegu / Olaru - Cako / Geuer (WTA Seoul)
09:30WTA TourOsaka - Cibulkova (WTA Tokyo)
09:30WTA TourRus / Stojanovic - Jakupovic / Jurak (WTA Seoul)
09:30ATP ChallengerBarranco / Gomez Herrera - Khabibulin / Manafov (ATP Challenger Sibiu)
09:35Rugby New Zealand Mitre 10 CupManawatu vs Tasman
10:00WTA TourLapko - Khazaniuk (WTA Guangzhou)
10:00AFC CupApril 25 vs Altyn Asyr
10:00Korean National LeagueGyeongju KHNP vs Cheonan City
10:00Hockey Russia WHL WomenUfa W vs Krasnoyarsk W
10:00Kazakhstan Hockey ChampionshipNomad Astana vs Kazzinc Altai Torpedo II
10:00ATP ChallengerATP Challenger Biella
10:00ATP ChallengerATP Challenger Sibiu
10:00ATP ChallengerCoppejans - Sousa (ATP Challenger Sibiu)
10:00ITF MenITF Men London
10:00ITF MenITF Men Madrid
10:00ITF WomenITF Women Saint Malo
10:00Floorball Czech Republic Extraliga MenMlada Boleslav vs Bohemians
10:30WTA TourKovinic / Lapko - Voskoboeva / Zvonareva (WTA Guangzhou)
10:30Indonesia Liga 2Perserang Serang vs Rembang
10:30Indonesia Liga 2Persika Karawang vs Aceh United
10:30Basketball Philippines PBA CupGlobalPort vs Blackwater Elite
10:30ATP ChallengerBrkic - Lee (ATP Challenger Kaohsiung)
10:30ATP ChallengerHarris - Kwon Soon (ATP Challenger Kaohsiung)
11:00WTA TourHon / Sizikova - Choi / Han (WTA Seoul)
11:00WTA TourPetkovic - Wang (WTA Guangzhou)
11:00WTA TourStefkova / Voracova - Perez / Rodionova (WTA Seoul)
11:00Asia Championship U16 WomenLaos U16 W vs Mongolia U16 W
11:00Chinese Taipei Premier LeagueTainan City vs NTUPES
11:00Indonesia Liga 2Martapura vs PSIM Yogyakarta
11:00Indonesia Liga 2PSMP Mojokerto vs Blitar United
11:00ATP ChallengerMartinez - Ornago (ATP Challenger Sibiu)
11:30WTA TourPera - Kuzmova (WTA Guangzhou)
11:30Asia Championship U16 WomenVietnam U16 W vs Bahrain U16 W
11:30Australian FFA CupAvondale FC vs Sydney FC
11:30Australian FFA CupMelbourne City vs Western Sydney Wanderers
11:30Kontinental Hockey LeagueAdmiral Vladivostok vs Dynamo Riga
11:30Kontinental Hockey LeagueAmur Khabarovsk vs Slovan Bratislava
11:30ATP ChallengerKrawietz / Mies - Panfil / Uzhylovsky (ATP Challenger Sibiu)
11:30Netball International Friendly WomenAustralia W vs England W
11:45Asia Championship U16 WomenPhilippines U16 W vs Nepal U16 W
12:00ATP TourATP St. Petersburg
12:00ATP TourHalys - Paire (ATP Metz)
12:00ATP TourKukushkin - Istomin (ATP St. Petersburg)
12:00ATP TourMahut / Roger Vasselin - Bambridge / Salisbury (ATP Metz)
12:00ATP TourVanni - Bautista Agut (ATP St. Petersburg)
12:00AFC Asian Champions LeagueSuwon Bluewings vs Jeonbuk Motors
12:00Japanese J2 LeagueKamatamare Sanuki vs Montedio Yamagata
12:00Japanese J2 LeagueVentforet Kofu vs Omiya Ardija
12:00Korean National LeagueBusan Kyotong vs Changwon
12:00Korean National LeagueDaejeon Korail vs Gimhae
12:00Korean National LeagueGangneung vs Mokpo City
12:00Russian Second Division (East)Zenit Irkutsk vs Chita
12:00UEFA Youth LeagueShakhtar Donetsk U19 vs TSG 1899 Hoffenheim U19
12:00Vietnam V-LeagueBinh Duong vs Can Tho
12:00Vietnam V-LeagueHai Phong vs Nam Dinh
12:00Vietnam V-LeagueHoang Anh Gia Lai vs T&T Ha Noi
12:00Vietnam V-LeagueThanh Hoa vs BHTS Quang Nam
12:00Hockey Asia LeagueTohoku Free Blades vs Anyang
12:00ATP ChallengerCacic / Grigelis - Motti / Ocleppo (ATP Challenger Biella)
12:00ATP ChallengerMonfils - Santillan (ATP Challenger Kaohsiung)
12:00ATP ChallengerSugita / Yi - Balaji / Vardhan (ATP Challenger Kaohsiung)
12:00ATP ChallengerTrungelliti - Robredo (ATP Challenger Biella)
12:00Handball Ukraine Super LeagueCSKA Kiev vs Portovik
12:00Volleyball Russian Cup MenOrenburg vs Ufa
12:00Volleyball Russian Cup MenZenit St. Petersburg vs Novosibirsk
12:30WTA TourKuznetsova - Wang (WTA Guangzhou)
12:30Hockey Russia VHLTseng Tou vs Dizel Penza
12:40TaekwondoTaekwondo Grand Prix, Taoyuan
13:00ATP TourATP Metz
13:00Armenian CupLokomotiv Yerevan vs Ararat
13:00Armenian Premier LeagueAlashkert vs Pyunik Yerevan
13:00Asia Championship U16 WomenChinese Taipei U16 W vs Palestine U16 W
13:00Chinese Taipei Premier LeagueTaicheng vs Hang Yuen
13:00UEFA Youth LeagueViktoria Plzen U19 vs CSKA Moscow U19
13:00Basketball Philippines PBA CupPhoenix Petroleum Fuelmasters vs Meralco Bolts
13:00Field Hockey International Friendly WomenUruguay W vs Peru W
13:00ATP ChallengerPolmans - Majchrzak (ATP Challenger Sibiu)
13:30ATP TourIvashka - Pella (ATP St. Petersburg)
13:30ATP TourKrajinovic - Moutet (ATP Metz)
13:30ATP TourShapovalov - Menendez Maceiras (ATP St. Petersburg)
13:30Georgian CupGuria Lanchkhuti vs Samtredia
13:30Georgian CupKakheti Telavi vs Dila Gori
13:30Georgian CupMerani Martvili vs Dinamo Tbilisi
13:30Georgian CupWIT Georgia vs Chikhura
13:30Indonesia Liga 1PS Tira vs PSM Makassar
13:30Russian Second Division (East)Dinamo Barnaul vs Sibir II
13:30Hockey Russia VHLKRS Heilongjiang vs Bars
13:30Kontinental Hockey LeagueKunlun vs CSKA Moscow
13:30National Hockey LeagueCalgary Flames vs Boston Bruins
13:30ATP ChallengerBehar / Romboli - Pellegrino / Vavassori (ATP Challenger Biella)
13:30ATP ChallengerDomingues - Dima (ATP Challenger Sibiu)
13:30ATP ChallengerGutierrez Oscar / Varillas - Junaid / Raja (ATP Challenger Biella)
13:30ATP ChallengerHsieh / Yang - Prashanth / Ramanathan (ATP Challenger Kaohsiung)
13:30ATP ChallengerKrajicek / Nedunchezhiyan - Lamasine / Moriya (ATP Challenger Kaohsiung)
13:45Singapore CupTampines Rovers vs Home United
13:45Singapore CupWarriors vs Brunei DPMM
14:00WTA TourKrunic - McHale (WTA Guangzhou)
14:00ATP TourMannarino - Fucsovics (ATP Metz)
14:00Euro U17 WomenAzerbaijan U17 W vs Iceland U17 W
14:00Euro U17 WomenEngland U17 W vs Moldova U17 W
14:00Russian FNLSibir vs Zenit Petersburg II
14:00UEFA Regions CupMunster/Ulster vs West Slovakia
14:00UEFA Regions CupMunster/Ulster vs West Slovakia
14:00UEFA Youth LeagueAjax U19 vs AEK Athens U19
14:00UEFA Youth LeagueBenfica U19 vs Bayern Munich U19
14:00UEFA Youth LeagueManchester City U19 vs Lyon U19
14:00UEFA Youth LeagueValencia U19 vs Juventus U19
14:00Vietnam V-LeagueHo Chi Minh vs Saigon
14:00Hockey Russia MHLTolpar vs Stalnye Lisy
14:00ATP ChallengerCoppejans / Desein - Bednarek / Pel (ATP Challenger Sibiu)
14:00ITF MenITF Men Santa Margherita Di Pula
14:00Volleyball Russian Cup MenBarnaul vs Nizhnevartovsk
14:00Volleyball Russian Cup MenMGTU Moscow vs Krasnoyarsk
14:00Volleyball Russian Cup MenZenit Kazan vs Novokuybyshevsk
14:30Italian Serie CAlbissola vs Olbia
14:30UCI Europe TourGiro della Toscana
15:00ATP TourAlbot / Basilashvili - K. Skupski / N. Skupski (ATP Metz)
15:00ATP TourBegemann / Struff - Peralta / Zeballos (ATP St. Petersburg)
15:00ATP TourWawrinka - Khachanov (ATP St. Petersburg)
15:00Field Hockey International Friendly WomenBolivia W vs Brazil W
15:00Latvian CupVentspils vs FK RFS
15:00Montenegro Prva LigaGrbalj vs Sutjeska
15:00Montenegro Prva LigaIskra vs OFK Petrovac
15:00Montenegro Prva LigaOFK Titograd vs Lovcen
15:00Montenegro Prva LigaZeta vs Mornar Bar
15:00Russian Second Division (East)Irtysh Omsk vs Sakhalin
15:00Uzbekistan CupAndijan vs Bunyodkor
15:00Kazakhstan Hockey ChampionshipArystan Temirtau vs Irtysh Pavlodar
15:00Kazakhstan Hockey ChampionshipHC Astana vs Kulager
15:00Volleyball Russian Cup MenKemerovo vs Belgorod
15:30ATP TourNishikori - Gojowczyk (ATP Metz)
15:30Croatian CupNK Zagorec Krapina vs Osijek
15:30Indonesia Liga 2Persiraja Aceh vs Persita
15:30Macedonian CupBregalnica Stip vs Akademija Pandev
15:30Macedonian CupFK Skopje vs Sileks
15:30Macedonian CupKF Gostivar vs Pobeda
15:30Macedonian CupPelister vs Belasica
15:30Macedonian CupShkendija vs Kit Go Pehchevo
15:30Macedonian CupTikves vs Rabotnicki
15:30Macedonian CupVardar vs Makedonija GP
15:30Slovenia CupBrda vs ND Gorica
15:30Hockey Russia MHLAvto vs Sarmaty
15:30Hockey Russia VHLGornyak Uchaly vs Yermak Angarsk
15:30Hockey Russia VHLYuzhny Ural Orsk vs Sokol Krasnoyarsk
15:30ATP ChallengerCachin / Trungelliti - Gonzales / Lammons (ATP Challenger Biella)
16:00Euro U17 WomenBelgium U17 W vs Andorra U17 W
16:00International FriendlyTrikala FC vs Sparti
16:00Russian FNLTyumen vs Sochi
16:00Slovakia CupChlebnice vs Pohronie
16:00UEFA Youth LeagueReal Madrid U19 vs AS Roma U19
16:00UEFA Youth LeagueYoung Boys U19 vs Manchester United U19
16:00Basketball International FriendlyVitoria vs Ourense
16:00Hockey Russia MHLIrbis vs Reaktor
16:00Hockey Russia MHLMamonty Yugry vs Altay
16:00Hockey Russia MHLTyumensky Legion vs Snezhnye Barsy
16:00Hockey Russia VHL-BKristall Saratov vs Yuzhny Ural Metallurg Mednogorsk
16:00ATP ChallengerArnaboldi - Monteiro (ATP Challenger Biella)
16:00ATP ChallengerATP Challenger Columbus
16:00ATP ChallengerDembek / Drzewiecki - Grigoriu / Mergea (ATP Challenger Sibiu)
16:00ATP ChallengerDima / Sels - Kolar / Oliveira (ATP Challenger Sibiu)
16:00ATP ChallengerDuckworth - Gomez (ATP Challenger Columbus)
16:00ATP ChallengerMcNally / Tubert - King / Reese (ATP Challenger Columbus)
16:00ATP ChallengerPopyrin - Diez (ATP Challenger Columbus)
16:00Volleyball Russian Cup MenNizhny Novgorod vs Lokomotiv Izumrud
16:00Volleyball Russian Cup MenTarhan Sterlitamak vs Chelyabinsk
16:00Volleyball Russian Cup MenTyumen vs Surgut Region
16:30ATP TourGonzalez / Marrero - Nys / Paire (ATP Metz)
16:30ATP TourMatkowski / Monroe - Jebavy / Middelkoop (ATP St. Petersburg)
16:30Estonian EsiliigaRakvere vs Maardu
16:30Estonian MeistriliigaLevadia vs Parnu JK Vaprus
16:30Hockey Russia MHLLadia vs Sputnik Almetyevsk
16:30Handball Romania Liga Nationala WomenMagura Cisnadiei W vs SCM Craiova W
16:45Kosovo SuperleaguePrishtina vs Gjilani
17:00Lithuanian A LygaZalgiris Kauno vs Jonava
17:00Polish II LigaBlekitni Stargard vs Elana Torun
17:00Russian FNLArmavir vs Fakel Voronezh
17:00Russian FNLKrasnodar II vs Spartak Moscow II
17:00Serbian Super LigaPartizan vs Rad Beograd
17:00Uzbekistan CupAGMK vs Mashal Muborak
17:00Field Hockey International Friendly WomenChile W vs Paraguay W
17:00Hockey Russia MHLRusskie Vityazi vs Atlanty
17:00Hockey Russia NMHLRossosh vs Progress Glazov
17:00Hockey Russia WHL WomenNizhny Novgorod W vs Arktik Universitet W
17:20Ukraine Hockey LeagueKharkiv vs Kremenchuk
17:30ATP TourBasic - Youzhny (ATP St. Petersburg)
17:30Russian FNLFC Tambov vs Tomsk
17:30Russian FNLShinnik Yaroslavl vs SKA Khabarovsk
17:30Hockey Czech Republic Extraliga MenTrebic vs Poruba
17:30Hockey Russia MHLMHL Dynamo St. Petersburg vs Almaz
17:30Hockey Russia NMHLLipetsk vs Tverichi
17:30Hockey Russia VHLKhimik vs Molot-Prikamye Perm
17:30Hockey Russia VHL-BChelny vs HC Rostov
17:30Hockey Russia VHL-BMordovya Saransk vs Junior Kurgan
17:30Ice Hockey Finnish LiigaHPK Hameenlinna vs Assat
17:30Ice Hockey Finnish LiigaJYP Jyvaskyla vs Jukurit
17:30Ice Hockey Finnish LiigaKooKoo vs Tappara
17:30Ice Hockey Finnish LiigaSaiPa vs Ilves
17:30Kontinental Hockey LeagueJokerit vs Metallurg Magnitogorsk
17:30ATP ChallengerCid / Hernandez Fernandez - Martinez / Perez Sanz (ATP Challenger Columbus)
17:30ATP ChallengerPaul - Quiroz (ATP Challenger Columbus)
17:30Handball Poland Superliga WomenKielce W vs Pogon Szczecin W
17:30Volleyball Russian Cup MenGroznyj vs Dinamo-Lo
18:00ATP TourInglot / Skugor - Paes / Reyes Varela (ATP St. Petersburg)
18:00ATP TourMarach / Melzer - Qureshi / Sitak (ATP Metz)
18:00ATP TourSimon - Vesely (ATP Metz)
18:00Cyprus First DivisionNea Salamis vs APOEL
18:00Egypt Premier LeagueEnppi vs El Masry
18:00Estonian MeistriliigaTallinna Kalev vs Tulevik
18:00Euro U17 WomenTurkey U17 W vs Portugal U17 W
18:00Georgian CupTorpedo Kutaisi vs Rustavi
18:00International FriendlyLangreo vs Caudal Deportivo
18:00Latvian CupMetta / LU vs FK Riga
18:00Montenegro Prva LigaBuducnost vs Rudar
18:00Polish 1. LigaChrobry Glogow vs Puszcza
18:00Polish 1. LigaTermalica B-B. vs Chojniczanka
18:00Russian FNLMordovya Saransk vs Avangard Kursk
18:00Russian FNLNizhnyi Novgorod vs FK Khimki Moskovska Oblast
18:00Slovenia CupKorotan vs Aluminij
18:00Basketball International FriendlyBenfica vs Melilla
18:00Basketball International FriendlyUsti nad Labem vs Kolin
18:00Hockey Czech Republic Extraliga MenAZ Havirov vs Benatky
18:00Hockey Czech Republic Extraliga MenKadan vs Slavia Praha
18:00Hockey Czech Republic Extraliga MenKladno vs Jihlava
18:00Hockey Czech Republic Extraliga MenLitomerice vs Frydek-Mistek
18:00Hockey Czech Republic Extraliga MenProstejov vs Prerov
18:00Hockey Russia MHLKapitan vs Chaika
18:00Hockey Russia MHLMHK Dynamo Moscow vs HC Riga
18:00Hockey Russia MHLSKA-1946 vs Loko
18:00Hockey Russia NMHLDizelist vs Polot
18:00Hockey Russia NMHLNovomoskovsk U20 vs Metallurg Cherepovets
18:00Hockey Russia VHLZvezda Chekhov vs Izhstal Izhevsk
18:00Latvia Hockey LigaKurbads vs Lido
18:00Polish Hockey LeagueBytom vs PZHL Katowice U23
18:00Ukraine Hockey LeagueKherson vs Bilyi Bars
18:00ATP ChallengerTorpegaard - Wolf (ATP Challenger Columbus)
18:00Handball Czech Republic Extraliga MenJicin vs Dukla Praha
18:00Handball Hungarian NB I WomenDKKA W vs Ferencvaros W
18:00Handball Norway Grundigligaen MenHalden vs Kolstad
18:00Handball Norway Grundigligaen MenNaerbo vs Arendal
18:00Handball Norway Grundigligaen WomenLarvik W vs Raelingen W
18:00Handball Poland Superliga WomenArka Gdynia W vs Jelenia Gora W
18:00Handball Poland Superliga WomenKoscierzyna W vs MKS Perla Lublin W
18:00Handball Poland Superliga WomenRuch Chorzow W vs Kobierzyce W
18:00Handball Poland Superliga WomenStart Elblag W vs Zaglebie W
18:00Handball Russian Superleague MenChekhovskie Medvedi vs Caustic
18:00Volleyball Russian Cup MenDinamo Moscow vs Novyi Urengoy
18:15Hockey Slovenia LigaCelje vs Maribor
18:15Latvia Hockey LigaMogo vs HS Riga
18:30Austrian Regionalliga (West)Hohenems vs Pinzgau
18:30Estonian MeistriliigaFlora vs Paide
18:30Russian FNLChertanovo Moscow vs Luch-Energia
18:30Basketball International FriendlyBakery Piacenza vs Cremona
18:30Hockey Slovakia Extraliga MenDVTK Jegesmedvek vs HK Orange 20
18:30Kontinental Hockey LeagueSochi vs Avtomobilist Yekaterinburg
18:30Kontinental Hockey LeagueSpartak Moscow vs Traktor Chelyabinsk
18:30Latvia Hockey LigaZemgale vs Riga Prizma
18:30Handball Norway Grundigligaen MenElverum vs Runar
18:30Handball Norway Grundigligaen WomenByasen W vs Tertnes W
18:30Handball Poland Superliga WomenKoszalin W vs Piotrcovia W
18:30Latvia Handball LigaCeltnieks Riga vs Jurmalas
18:55UEFA Champions LeagueAjax vs AEK Athens FC
18:55UEFA Champions LeagueShakhtar Donetsk vs TSG 1899 Hoffenheim
19:00ATP TourKlizan - Fognini (ATP St. Petersburg)
19:00Denmark 2 DivisionHIK Hellerup vs Avarta
19:00Italian Serie ASampdoria vs Fiorentina
19:00Lithuanian A LygaAtlantas vs Stumbras
19:00Polish 1. LigaGKS Jastrzebie vs Olsztyn
19:00Polish 1. LigaGKS Katowice vs Odra Opole
19:00Polish 1. LigaPodbeskidzie vs LKS Lodz
19:00Polish 1. LigaStal Mielec vs Suwalki
19:00Russian FNLBaltika vs Rotor Volgograd
19:00Slovenia CupCelje vs Krsko
19:00Swedish SuperettanHelsingborg vs Brage
19:00Field Hockey International FriendlyBolivia vs Venezuela
19:00ATP ChallengerKwiatkowski - Polansky (ATP Challenger Columbus)
19:00ITF MenITF Men Laguna Niguel
19:00Handball Champions League MenFlensburg Handewitt vs PPD Zagreb
19:00Handball SEHA LeagueNexe vs Zeljeznicar
19:00Swedish Handbollsligan MenHammarby vs AIK
19:00Swedish Handbollsligan MenKristianstad vs Karlskrona
19:00Swedish Handbollsligan WomenSkovde W vs Kristianstad W
19:20Saudi Arabia Premier LeagueAl Quadisiya vs Al Nassr
19:30ATP TourGojowczyk / Martin - Arends / Arneodo (ATP Metz)
19:30ATP TourLestienne - Gasquet (ATP Metz)
19:30Denmark First DivisionKoge vs Fremad Amager
19:30Swiss Promotion LeagueCham vs Breitenrain
19:30Swiss Super League WomenZurich W vs Servette Geneve FC W
19:30ATP ChallengerThompson - Song (ATP Challenger Columbus)
19:30Handball Denmark League MenAalborg vs Skjern
19:30Handball Swiss Cup WomenMalters W vs Bruhl II W
20:00English Premier League WomenBristol City W vs Chelsea W
20:00Iceland UrvalsdeildStjarnan vs KA Akureyri
20:00Swiss Promotion LeagueBavois vs Yverdon-Sport
20:00Swiss Promotion LeagueWohlen vs Koniz
20:00Elite Ice Hockey LeagueBelfast Giants vs Nottingham Panthers
20:00Handball German Bundesliga WomenMetzingen W vs Bietigheim W
20:00Handball Spanish Liga AsobalAtletico Valladolid vs Barcelona
20:15Handball France LNH MenCesson Rennes-Metropole vs Toulouse
20:15Handball Norway Grundigligaen WomenStorhamar W vs Kristiansand W
20:15Handball Swiss Cup WomenSPONO II II W vs Zug II W
20:30English Premier League WomenBirmingham City W vs Brighton and Hove Albion W
20:30Basketball International FriendlyVerona vs Reggiana
20:30ATP ChallengerEscobar / Quiroz - Reid / Saville (ATP Challenger Columbus)
20:30Handball France LNH MenPontault vs Nimes
20:30Handball France LNH MenTremblay vs Aix
20:30Handball Swiss Cup MenFides St. Gallen vs Bern
20:45English ChampionshipMiddlesbrough vs Bolton Wanderers
20:45English ChampionshipNottingham Forest vs Sheffield Wednesday
20:45English ChampionshipQueens Park Rangers vs Millwall
20:45English ChampionshipSheffield United vs Birmingham City
20:45English Premier League WomenWest Ham United W vs Reading W
20:45English Premier League WomenYeovil Town W vs Arsenal W
20:45Ireland CupDerry City vs Bohemians
20:45Handball France LNH MenMontpellier vs Istres
20:45Handball SEHA LeagueMetalurg Skopje vs Izvidac
21:00UEFA Champions LeagueBenfica vs Bayern Munich
21:00UEFA Champions LeagueManchester City vs Lyon
21:00UEFA Champions LeagueReal Madrid vs AS Roma
21:00UEFA Champions LeagueUEFA Champions League Simulcast
21:00UEFA Champions LeagueValencia vs Juventus
21:00UEFA Champions LeagueViktoria Plzen vs CSKA Moscow
21:00UEFA Champions LeagueYoung Boys vs Manchester United
21:00Colombian Primera BBogota vs Popayan
21:00Egypt Premier LeagueNogoom FC vs Wadi Degla
21:00English ChampionshipReading vs Norwich City
21:00Field Hockey International FriendlyBrazil vs Peru
21:15Iceland UrvalsdeildFylkir vs Breidablik
21:30Colombian Primera BFortaleza vs Valledupar
21:30Venezuela Primera DivisionCaracas vs Carabobo
21:30Venezuela Primera DivisionMetropolitanos vs Deportivo Tachira
22:00Colombian Primera BLlaneros vs Orsomarso
22:00Venezuela Primera DivisionTrujillanos vs Lara
23:00Venezuela Primera DivisionAragua vs Estudiantes Caracas
23:00Venezuela Primera DivisionDeportivo Anzoategui vs Zulia
23:00Field Hockey International FriendlyChile vs Uruguay
23:45Venezuela Primera DivisionPortuguesa vs La Guaira
00:15Bolivian LFPBSan Jose Oruro vs Nacional Potosi
00:30Copa LibertadoresIndependiente vs River Plate
00:30Copa SudamericanaCaracas vs Atletico-PR
00:30USL United Soccer LeaguePenn vs Louisville City
00:30ATP ChallengerGalloway / Lock - Joyce / Wolf (ATP Challenger Columbus)
00:30GolfEuropean Tour - Portugal Masters
01:00USL United Soccer LeagueCharleston Battery vs Charlotte Independence
01:00Venezuela Primera DivisionEstudiantes Merida vs Monagas
01:00Venezuela Primera DivisionMineros vs Zamora
01:00Venezuela Primera DivisionPuerto Cabello vs Atletico Venezuela
01:00National Hockey LeaguePhiladelphia Flyers vs New York Rangers
01:00National Hockey LeagueTampa Bay Lightning vs Carolina Hurricanes
01:30National Hockey LeagueFlorida Panthers vs Montreal Canadiens
01:30National Hockey LeaguePittsburgh Penguins vs Detroit Red Wings
01:30National Hockey LeagueToronto Maple Leafs vs Ottawa Senators
02:00USL United Soccer LeagueTulsa Roughnecks vs Sacramento Republic
02:00National Hockey LeagueSt. Louis Blues vs Minnesota Wild
02:15International FriendlyToronto FC vs UANL Tigres
02:30Bolivian LFPBJorge Wilstermann vs Aurora
02:30Bolivian LFPBThe Strongest vs Universitario de Sucre
02:30Colombian CupJunior vs Atletico Nacional
02:30Colombian Primera BCortulua vs Cartagena
02:30USL United Soccer LeagueSwope Park Rangers vs San Antonio
02:45Copa LibertadoresBoca Juniors vs Cruzeiro
02:45Copa SudamericanaDeportive Cali vs LDU Quito
03:00El Salvador Primera DivisionSanta Tecla vs FAS
03:00Panama LigaSanta Gema vs Alianza
03:30El Salvador Primera DivisionAlianza FC vs Aguila
04:00WTA TourAzarenka - Barty (WTA Tokyo)
04:00WTA TourKontaveit - Strycova (WTA Tokyo)
04:00WTA TourSestini Hlavackova / Strycova - Imanishi / Zaja (WTA Tokyo)
04:00WTA TourVekic - Konta (WTA Tokyo)
04:00WTA TourWozniacki - Giorgi (WTA Tokyo)
04:00Panama LigaMiguelito vs Plaza Amador
04:00USL United Soccer LeagueOrange County SC vs Real Monarchs
04:00National Hockey LeagueCalgary Flames vs Vancouver Canucks
04:00ATP ChallengerGaio - Jaziri (ATP Challenger Kaohsiung)
04:00ATP ChallengerSantillan / Ward - Hsu / Wang (ATP Challenger Kaohsiung)
04:30Major League SoccerPortland Timbers vs Columbus Crew
05:00Major League SoccerSan Jose Earthquakes vs Atlanta United
05:00Major League SoccerSeattle Sounders vs Philadelphia Union